אסתטיקה של החיוך

אסתטיקה של החיוך ב"אדל מרפאת מומחים"
כשאני ניגש למקרה של אסתטיקה אני תמיד נזכר במילים שאבא שלי, רופא שיניים ותיק ומנוסה, אמר לי מיד עם סיום לימודי: "ג'רמי, תזכור שאתה מטפל בבני אדם ולא בשיניים".

רפואת שיניים הינו מקצוע רחב הכולל תחומים שונים ומגוונים .

כמו בכל מקצוע רחב, כל אחד נמשך לתת תחומים שונים.

וכך, מלבד ההתמחות שלי בתחום רפואת הפה שבה התמקדתי במתן טיפולי השיניים למטופלים עם מחלות מורכבות, תמיד נמשכתי לתחום האסתטיקה של החיוך. כי אין כמו להחזיר לאדם את הביטחון בחיוך.


7 אחים שבמהלך 15 שנה לכל אחד בזמנו וסיבותיו הוא, יצרנו חיוך מושלם

ראיתי במו עיני מקרים רבים בהם שיפור החיוך החזיר או הגביר את הביטחון של מטופל, דבר שהתבטא למשל במציאת זוגיות, בקידום או שיפור מקום העבודה ועוד…

אנשים שנהגו לחייך בתמונות עם פה סגור פתאום גאים להראות את החיוך, והשינוי מאוד ניכר.

הגורם השני שהוביל אותי לתחום האסתטיקה היה ההיכרות שלי עם טכנאי השיניים הרב אומן מר יעקב זהבי.  את יעקב הכרתי עוד בשנת 1998 מיד עם סיום לימודי ומאז אנו עובדים יחד.

יעקב הגיע לארץ לאחר 9 שנים של ניסיון בתחום האסתטיקה בשוויץ, וללא ספק חלק גדול מהידע שלי בתחום זה למדתי מיעקב.

זכינו לטפל יחד במאות מקרים של יצירת חיוך בדיוק לשביעות רצון המטופלים.

כשאני ניגש לטפל במקרה של אסתטיקה אני תמיד נזכר במילים שאבא שלי, רופא שיניים ותיק ומנוסה, אמר לי מיד עם סיום לימודי: "ג'רמי, תזכור שאתה מטפל בבני אדם ולא בשיניים".

ולכן, בשלב הראשון בכל פגישה שלי עם מטופל אני מקשיב היטב לרצונות שלו, מנסה להבין מה מפריע לו ומהן ציפיותיו.

מעניין לציין שאם בעבר הייתי מתגאה ביכולת שלנו לייצר חיוך מושלם בעל מראה טבעי לחלוטין, לאחרונה יש יותר בקשות של: "שידעו שעשיתי שיניים". גם זה אפשרי אבל פחות לטעמי, אולם אני תמיד מזכיר לעצמי שאסתטיקה היא בעיני המתבונן.

במידה ומה שמפריע הוא פגם נקודתי כגון: שן שבורה, שן כהה אחרי טיפול שורש, שן במיקום לא נכון כששאר השיניים לא מפריעות למטופל, אזי אנו מתמקדים בפגם בלבד.

במקרה בו המטופל אומר לי שמפריע לו החיוך, אני מנסה להבין מה בדיוק מפריע: הצורה של השיניים? הצבע? המיקום? כתמים? שברים? הגודל? היחס בין השיניים? מהניסיון שלי, לאחר מספר שאלות מכוונות המטופל יודע להסביר בדיוק מה מפריע לו.


סגירת רווח באמצעות ציפויים

בשלב זה יעקב ואני מנתחים את החיוך – מסתכלים על שיניים בלסת העליונה ביחס לשפה התחתונה וביחס בין השיניים בלסת העליונה לשיניים בלסת התחתונה, מסתכלים על הצורה של השיניים ביחס למבנה הפנים, על היחס בין השיניים באותה לסת, על היחס בין השיניים לחניכיים ורק בסוף על הצבע והשקיפות של השיניים.

מציעים למטופל את השיפורים שניתן לבצע ובמידה ומתאפשר מבצעים הדמיה בפה.

כדי להגיע לתוצאה המבוקשת אנחנו משתמשים בניסיון שרכשנו במהלך כל שנות עבודתנו יחד.
לפעמים החיוך המושלם בנוי משילוב של טכניקות שונות כאשר העיקרון המוביל אותנו הוא מצד אחד לגעת כמה שפחות בחומר שן בריאה, אך מצד שני, עדיין להגיע לתוצאה המבוקשת.

לעולם לא נדביק את היצירות בפה עד שנקבל אישור מהמטופל שאכן הצלחנו להגשים לו את חלומו.

הצלחה מבחינתי היא לייצר חיוך שמרגיש טבעי ונוח למטופל.

מרגישים צורך לשפר את החיוך?

אנו כאן להתייעצות: 03-9218343

קרן קיימת לישראל 19 פתח תקווה

להזמנת תור, חייגו: 03-9218343