$cover['alt']

רפואת שיניים לילדים ונוער

״ילדים זה שמחה״, אבל כשצריך לקחת אותם לרופא השיניים השמחה מתפוגגת מהר. כולנו יודעים שלביקור במרפאת השיניים עם הילדים חשיבות גדולה והשפעה רבה על בריאות השיניים שלהם, אבל הפחד מרופא השינים עתיק כמעט כמו הרפואה עצמה… אז מה עושים?

הצלחת טיפול שיניים בילדים תלויה, במידה רבה, בשיתוף הפעולה של ההורים ובניסיון שיש לרופא בטיפול בילדים. כיוון שאצלנו הרבה מהמטופלים «גדלו עם המרפאה», יש לרופאים של אדל קליניק ניסיון רב בטיפול בילדים ובהתמודדות עם החששות שלהם.

 

למה חשוב לבחור ברופא שיניים מומחה לילדים?

טיפול שיניים לילדים שונה מאד מטיפול למבוגרים. שיני חלב הן שיניים בעלות מבנה מיוחד, שנמצאות בתהליך התפתחות. מערכת השיקולים בקבלת החלטות משתנה, ההשלכות משתנות והחומרים הדרושים לטיפול הם אחרים.

 

מתי כדאי להגיע לבדיקת שיניים ראשונה?

אנו ממליצים להביא את הילדים לבדיקות תקופתיות כבר בגיל שנה. כבר בשלב מוקדם זה אנו יכולים לבדוק את מצב השיניים ולבצע אבחון מוקדם שימנע הרבה בעיות בעתיד.

השאיפה שלנו היא לא רק לטפל נקודתית, אלא לבנות עבור הילד תוכנית טיפול מניעתית. באמצעות תוכנית הטיפול, אנו מלווים אותו לאורך השנים במטרה למנוע ריקבון ועששת.

 

למרות מה שנוטים לחשוב, לתינוקות וילדים רבים יש בעיות שיניים למרות גילם הצעיר.

-תינוקות רבים נולדים עם פגמים התפתחותיים בשיניים. אצל כ-25% מהאוכלוסיה השיניים היתה בעיה בהיווצרות השיניים בשלב העוברי והאמייל נפגע. בבדיקה פשוטה, אנו מזהים את הבעיה, מטפלים בשן ועושים לה ציפוי שימנע התפוררות

-תינוקות רבים ישנים עם בקבוק, דבר הגורם ל״עששת הבקבוק״

-סיכוי גדול להיווצרות חורים – חורים בשיניים נוצרים במקומות ספציפיים. בדיקה פשוטה מאפשרת למנוע את היווצרותם ע״י פעולות פשוטות כמו איטום חריצים.

-גדילה והתפתחות לא תקינה של הלסתות, דבר המשפיע משפיע על המבנה העתידי 5 ילדים שרגילים להחזיק חפץ בפה שגורם לבעיות שיניים ומצריכים טיפול של קלינאי תקשורת בביקור הראשון תקבלו, בנוסף לאבחון המעמיק, גם הדרכה על ניקוי השיניים ותוכנית הקובעת באיזו תדירות מומלץ לילדיכם להגיע לביקורות.

 

איך להכין את הילד לביקור הראשון במרפאה?

דבר ראשון שצריך להפנים הוא שילד שמעולם לא ביקר אצל רופא שיניים לא מפחד, אלא אם כן מעוררים בו חששות בלי כוונה. הבעיה הגדולה היא שההתנסות של חלק גדול מאיתנו – המבוגרים – אצל רופא השיניים לא היתה ממש נעימה. את התחושות האלו חשוב לא להעביר הלאה לילדים. אם מגיעים למרפאה ואומרים לילד «נו, נראה איזה גיבור אתה…», אנו משדרים לילד שהוא הולך לעבור חווייה מפחידה. לכן, השלב הראשון לפני ביקור במרפאה הוא להרגע ולהיות בטוחים בבחירה שלכם. בניגוד לטיפול במרפאות אחרות, באדל קליניק ההיכרות עם הילד לא נעשית על כסא הטיפולים אלא בחדר הקבלה. הרופא המטפל מתיידד עם הילד בגובה שלו והפגישה הראשונה כוללת היכרות בלבד. בפגישה הבאה, כשהילד מגיע לטיפול הוא מרגיש שהוא כבר מכיר את המרפאה ואת הרופא המטפל ומגיע ללא חרדה.

 

איך מתבצע הטיפול?

הטיפול במרפאה מתבצע באווירה נעימה ונינוחה, כשהילד צופה במסך שעל התקרה. במידה והילד עדיין חושש ומפוחד, אנו משתמשים בטשטוש קל של גז צחוק, שמאפשר לילד להיות נינוח ולהתמודד עם הטיפול.

 

המליצו לכם על טיפול בהרדמה כללית לילדיכם?

אנחנו מזמינים אתכם להגיע למרפאה. המוטו שלנו הוא להימנע ככל האפשר מטיפול בהרדמה כללית, שכרוכה ברמת סיכון גבוהה . אנחנו מוכנים להשקיע המון זמן ולא מעט מאמץ כדי לרכוש את האמון של הילד ולהפחית את רמת החשש שלו. במידה והוא עדיין חושש ומפוחד, אנו משתמשים בסדציה (טשטוש), שמאפשר לילד להיות נינוח ולהתמודד עם הטיפול.

קרן קיימת לישראל 19 פתח תקווה

להזמנת תור, חייגו: 03-9218343